21 Sep 2023
22 Sep 2023
  1. Details Neuigkeiten

Spektakl baletowy „Dziadek do orzechów”

05.12.2023

Zapraszamy na magiczny spektakl baletowy Dziadek do Orzechów w wykonaniu renomowanego polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny!

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Ul. Piłsudskiego 60, 58-500 Jelenia Góra

Data: 05/12/2023 godz. 19:00

Brak informacji o biletach.

 

Zapraszamy na magiczny spektakl baletowy Dziadek do Orzechów w wykonaniu renomowanego polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny!
Ta klasyczna historia o walce między dobrą a złą mocą w połączeniu z piękną muzyką Piotra Czajkowskiego, zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zobaczysz, jak mała Klara wraz z Dziadkiem do Orzechów, wyrusza w magiczną podróż przez Królestwo Śniegu i Królestwo Słodyczy, aby pokonać Króla Myszy i uwolnić Królestwo Land of Sweets.
Wspaniałe stroje, dynamiczne choreografie oraz niezwykła muzyka sprawią, że ta opowieść o walce dobra ze złem na pewno zostanie z Tobą na długo. Zespół Królewski Balet Klasyczny to grupa wybitnych tancerzy, którzy swoją pasją i zaangażowaniem włożą w każdy krok, aby zaoferować publiczności spektakularne widowisko.
Nie przegap okazji, aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych i najbardziej klasycznych dzieł baletowych w wykonaniu polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny!

Polski Zespół Baletowy Królewski Balet Klasyczny został założony przez Marcina Rolczyński, który jest zarówno jego dyrektorem artystycznym, jak i choreografem. Zespół ten odznacza się wysokim poziomem artystycznym i wykonawczym, a także oryginalnym podejściem do baletu klasycznego.
Królewski Balet Klasyczny składa się z wykwalifikowanych tancerzy oraz artystów, którzy odznaczają się perfekcyjną techniką, wyjątkową ekspresją sceniczną oraz potrafią perfekcyjnie przekazać emocje za pomocą tańca. Repertuar zespołu obejmuje zarówno klasykę baletową, jak i nowoczesne formy tańca, a każde przedstawienie jest starannie przygotowane i dopracowane pod każdym względem zarówno w kraju, jak i za granicą.
Królewski Balet Klasyczny regularnie współpracuje z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej, co przyczynia się do jeszcze większej popularności i uznania zespołu.
Marcin Rolczyński, twórca i dyrektor artystyczny zespołu, który stworzył wiele unikalnych i oryginalnych spektakli. Jego wizja baletu klasycznego opiera się na połączeniu tradycyjnych elementów z nowoczesnymi technikami, co daje niezwykle interesujący efekt artystyczny.
Królewski Balet Klasyczny jest uznawany za jedną z najlepszych grup baletowych w Polsce, a także za ważny czynnik promujący kulturę polską na arenie międzynarodowej. Jego spektakle, piękne kostiumy i wspaniałe choreografie są zawsze wielkim wydarzeniem dla miłośników baletu i sztuki w ogóle.

Newsletter
Anmeldung für den Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen.

OK, schließen