06 Jun 2023
07 Jun 2023
  1. Details Neuigkeiten

Spektakl „Pułapka na myszy”

16.04.2023

Piatek 14.04, Sobota 15.04 – godz. 19:00 Niedziela 16.04 - godz. 18:00 Zapraszamy serdecznie na spektakl „Pułapka na myszy”.

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Al. Wojska Polskiego 38

Piatek 14.04, Sobota 15.04 – godz. 19:00 Niedziela 16.04 - godz. 18:00

 

Bilet normalny: 60zł

Bilet ulgowy: 30zł

 

https://bilety.teatrnorwida.pl/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=3657&typetran=0

 

Coroczna, kryminalna zagadka w karnawale to w ostatnich latach u Norwida już niemal tradycja. Po, cieszących się wciąż wielkim powodzeniem u widzów realizacjach „Szalonych nożyczek” Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sosnowskiego i „Ośmiu kobiet” Roberta Thomasa w reżyserii Jerzego Bończaka, proponujemy Państwu kolejną wyprawę w ekscytujące rejony, w które niegdyś zabierała widzów wyludniająca ulice, telewizyjna Kobra.

Prapremiera teatralnej wersji „Pułapki na myszy” Agathy Christie odbyła się w Londynie w roku ’52. Przedstawienie zagrano ponad dwadzieścia tysięcy razy. Liczymy na to, że wersja znanego już w Jeleniej Górze w roli reżysera Marka Siudyma powtórzy ten sukces. (No, przy uwzględnieniu różnicy w liczbie mieszkańców obu metropolii). – Bawić się i bać będziemy w rozkosznych okolicznościach lat pięćdziesiątych. Wnętrze stylowego, tonącego w śnieżnych zaspach pensjonatu zaprojektował sam Wojciech Stefaniak, a równie eleganckie kostiumy Aleksandra Harasimowicz (vide ubiegłoroczny hit Norwida: „Co widział kamerdyner” Joego Ortona, wyreżyserowany przez M.S.). We wspaniale odnowionym Teatrze powinny się prezentować szczególnie efektownie. Z radia zaś sączyć się będzie urocza muzyka z tamtego okresu. (Choć nie tylko muzyka…) A na scenie Państwa ulubieńcy: Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Kędziora, Agata Darnowska, Iwona Lach, Jacek Paruszyński, Piotr Konieczyński, Andrzej Kępiński, Robert Mania, Jakub Głukowski.

Ta sztuka to klasyka angielskiego kryminału z wszystkimi doskonale wykorzystanymi cechami tego gatunku. Znakomicie rysowane charaktery, lekkość dialogu, misternie skonstruowana zagadka kryminalna. Agatha Christie, jak zawsze, zapewnia rozrywkę wysokiej próby. A aktorzy Teatru Norwida czują ten styl znakomicie.

Newsletter
Anmeldung für den Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen.

OK, schließen