06 Jun 2023
07 Jun 2023
  1. Details Neuigkeiten

Spektakl „Prezent urodzinowy” („Birthday Suite”)

12.05.2023

Piatek 12.05, Sobota 13.05 – godz. 19:00 Niedziela 14.05 - godz. 18:00 - Zwariowana komedia omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności.

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Al. Wojska Polskiego 38

Piatek 12.05, Sobota 13.05 – godz. 19:00 Niedziela 14.05 - godz. 18:00

Bilet normalny: 60 zł

Bilet ulgowy: 35 zł (uprawnionymi do nabycia biletu ulgowego są uczniowie, studenci, emeryci i renciści posiadający aktualne legitymacje)

>>> KUP BIELT <<<

https://teatrnorwida.pl/spektakle/prezent-urodzinowy/

Zwariowana komedia omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności.

Lepiej zastanów się dwa razy, nim przyjmiesz prezent urodzinowy od przyjaciela. Dlaczego? Wyobraź sobie taką sytuację – właśnie rozstałeś się z żoną i z okazji urodzin twój przyjaciel podarował ci upojną noc w hotelu z pewną kobietą o imieniu Mimi. Nie jesteś przekonany do tego pomysłu, trochę się stresujesz, ale zjawiasz się w wyznaczonym miejscu. I tak rozpoczyna się wieczór, którego nie zapomnisz do końca życia… W apartamencie – połączonym z innym pokojem – pojawiają się kolejno: urocza i nieśmiała Kate, psychiatra Dick, twoja była żona i ponętna Mimi. A na dodatek pojawia się szalony Włoch, kelner Tony, który bardzo chce pomóc w rozwiązaniu niezręcznej dla siebie sytuacji. Ale nie wiadomo – bardziej pomaga czy komplikuje?

Autorem komedii jest Robin Hawdon, który przez blisko dwadzieścia lat był aktorem. Zagrał wiele ról w teatrach West Endu, w filmie i w telewizji. Około roku 1983 porzucił jednak karierę aktorską, by skoncentrować się na pisaniu i reżyserowaniu. Mógł więc wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia, tym razem kreując sceniczny świat, a nie będąc jednym z jego bohaterów. Jego sztuki wystawiane są na całym świecie, i na wielu festiwalach, m.in. w Edinburghu. Obecnie w około trzydziestu krajach, które autor w większości odwiedził.

 

Autor: Robin Hawdon ; Tłumaczenie: Przekład: Elżbieta Woźniak ; Reżyser: Jerzy Bończak ; Scenografia: Klaudia Solarz ; Kostiumy: Sylwester Krupiński ; Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski  ; Występują: Marta Kędziora

Nowaczek, Magdalena Kępińska, mJacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Robert Mania.

Newsletter
Anmeldung für den Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen.

OK, schließen