06 Jun 2023
07 Jun 2023
  1. Details Neuigkeiten

Nocny Spacer po Zaporze Pilchowickiej

03.02.2023

Co piatek o godzinie 18:00. Nocny Spacer po Zaporze Pilchowickiej prowadzić będzie po koronie kamy, której długość wynosi niemal 300 metrów. Sam jej widok budzi respekt a porównanie poziomu wody z jednej strony i obniżenie terenu z drugiej daje obraz jak potężna jest to konstrukcja. Obejrzymy zabytkowe turbiny, które zostały zainstalowane w elektrowni na początku jej działania i pracowały niema 100 lat! Wspaniale oświetlona budowla wygląda niesamowicie gdy stoimy u podnóża.

Co piatek o godzinie 18:00.

Bilety: 60PLN/30PLN/150/PLN

Informacja i rezerwacja tel: 519 811 869, 502 212 882

https://discoversilesia.pl/wycieczka/nocne-zwiedzanie-zapory-pilchowickiej/?occurrence=2023-01-27&time=1674842400

Zapora Pilchowicka jest najwyższą kamienną zaporą w Polsce, została zbudowana jako pokłosie wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku z roku 1897. Była to jedna największych inwestycji w Europie na początku XX wieku. Miejsce, które zostało wybrane pod budowę Zapory Pilchowickiej było idealne pod względem terenowym ale równocześnie było po środku niczego. Aby rozpocząć budowę trzeba było najpierw doprowadzić linię kolejową, która sama w sobie była wyzwaniem inżynieryjnym. Liczne tunele i mosty, które powstały przed wybudowaniem Zapory są dzisiaj zabytkami techniki.

Nocny Spacer po Zaporze Pilchowickiej prowadzić będzie po koronie kamy, której długość wynosi niemal 300 metrów. Sam jej widok budzi respekt a porównanie poziomu wody z jednej strony i obniżenie terenu z drugiej daje obraz jak potężna jest to konstrukcja. Obejrzymy zabytkowe turbiny, które zostały zainstalowane w elektrowni na początku jej działania i pracowały niema 100 lat! Wspaniale oświetlona budowla wygląda niesamowicie gdy stoimy u podnóża.

Podczas Nocnego Zwiedzania Zapory Pilchowickiej pokażemy Wam stację kolejową, gdzie były nagrywane wspaniałe polskie produkcje takie jak Spaleni w Słońcu oraz Czterej Pancerni i Pies.  Linia Kolejowa, której jest częścią prowadzi z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego, niedaleko zapory znajduje się jeden tunel kolejowy oraz najsławniejszy wiadukt kolejowy w Polsce. Kilka lat temu uwaga całej Polski była zwrócona na najwyższy wiadukt kolejowy w naszym kraju. Był pomysł, aby wysadzić go w powietrze na potrzeby nagrywania filmu Mission Imposible, na szczęście protesty opinii publicznej doprowadziły do porzucenia tej koncepcji.

Chodzili kiedyś Państwo z lampami po tunelu kolejowym?

MIEJSCE ZBIÓRKI:

Parking przy Zaporze Pilchowickiej

CO ZABRAĆ:

  • Strój dopasowany do warunków zewnętrznych, latarkę.

UWAGA:

  • Liczba miejsc ograniczona;
  • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki w przypadku nie zgłoszenie minimalnej ilości 10 osób;
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 10.
Newsletter
Anmeldung für den Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen.

OK, schließen