21 Sep 2023
22 Sep 2023
  1. Jelenia Struga
  2. Slow Life
  3. JESTEŚMY ECO

HOTEL PRZYJAZNY ŚRODOWISKU

 

HOTEL PRZYJAZNY ŚRODOWISKU

 

 

 

Oświetlenie

Zastosowane zarządzanie oświetleniem trzykrotnie wydłuża żywotność żarówek i świetlówek. W holach, na korytarzach, bazie gastronomicznej zastosowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania z systemem czujników. W salach konferencyjnych dostęp do światła dziennego gwarantuje zmniejszenie zużycia energii. 

Ciepło

Wyrazem dbałości o środowisko jest zastosowanie systemu pomp ciepła zasilanych energia elektryczną której znacząca częśc pochodzi z naszej instalacji fotowoltaicznej, pompy te ogrzewają basen i wodę użytkową. System zarządzający pompami dostosowywuje parametry pracy w zależności od warunków atmosferycznych. Dzięki takim rozwiązaniom możliwa jest duża oszczędność energii. 

Energia

W hotelu zainstalowano inteligentny system zarządzania energią oraz ogniwa fotowoltaiczne, co pozwala na zmniejszenie zużycia energi oraz całkowitą likwidację emisji gazów cieplarnianych. We wszystkoich pokojach zamontowane zostały właczniki prądu, które po włożeniu/wyciągnięciu karty załaczają i wyłączają wszystkie obwody prądowe. Dzieki temu zastosowaniu podczas nieobecności gościa w pokoju nie jest niepotrzebnie zużywana energia. Pozwala to na duże oszczędności energi.

Z przyjemnością informujemy, że kolejnym elementem naszego obiektu, który sprzyja środowisku jest stacja ładowania samochodów elektrycznych firmy NOXO. Jesteśmy otwarci na elektromobilność. 

Woda

Czerpiemy z tego, co daje natura, dlatego wydobywamy wodę z podziemnego źródła "Potencjałka - Zdrój Jelenia Struga", którą wykorzystujemy w naszym hotelu. We wszystkich kranach znajdujących się w hotelu zastosowaliśmy perlatory. Dzięki nakładkom dochodzi do zwiększenia strumienia wody przez znaczne jej napowietrzenie, co pozwala zmniejszyć zużycie wody od 15% do 60%. 

Wystrój wnętrz

Dokonując wyboru elementów wystroju hotelu dążymy do tego, aby wszystkie akcesoria były przyjazne środowisku.Zamontowano we wszystich pokojach dozwoniki pod prysznicem z płynem do kąpieli i szamponem, które pozwalają ograniczyć zużycie jednorazowych plastikowych buteleczek poprzez możliwość wielokrotnego uzupełniania.Woda w pokojach dla gości jest w szklanych zwrotnych butelkach.

SPA

Zabiegi w SPA przeprowadzane są na bazie vegańskich kosmetyków wykonanych z naturalnych produktów pochodzenia roślinnego firmy Kanu. Masaże wykonywane są za pomocą olejków niezawierających konserwantów.

Gastronomia

Nasi kucharze korzystają z świeżej żywności zaopatrywanej od lokalnych producentów i rolników. Do tworzenia menu wykorzystujemy sezonowe produkty, promując regionalne przysmaki.W naszej restauracji używamy rurek biodegradowalnych, które ograniczają szkodliwy wpływ na środowisko.

Biologiczna Oczyszczalnia

To nowoczesne rozwiązanie i proces mający na celu oczyszczenie ścieków w wyniku działalności różnego rodzaju procesów biologicznych. Ścieki oczyszczone przez biologiczną oczyszczalnie mogą być odprowadzone do cieków wodnych nie stwrzając przy tym  żadnego żagrożenia dla środowiska naturalnego.

Newsletter
Anmeldung für den Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen.

OK, schließen