21 Sept. 2023
22 Sept. 2023
 1. Jelenia Struga
 2. Slow Life
 3. Turystyka Rowerowa - Wypożyczalnia Rowerów

Wypożycz rower

Podjeliśmy współpracę z wypozyczalnią rowerów oferującą szeroki asortyment sprzętu dostosowanego do Państwa potrzeb. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie wypożyczalni .

Cennik:

 • Rower CUBE - 80 zł/dzień
 • Rower full suspension CUBE – 150zł/dzień
 • Rower elektryczny CUBE - 170 zł/dzień
 • Kaski rowerowe, pompka, dentka - GRATIS!

Odbiór zamówionych rewerów:

 • własny pod adresem - 58-570 Jelenia Góra - Sobieszów  ul. Młyńska 12
 • dostarczenie i odbiór w hotelu  dodatkowy koszt 200zł

Płatność:

 • gotówka przy odbiorze
 • przelew na poniższe konto

NAZWA BANKU: BZ WBK

NR KONTA BANKOWEGO:  13109026330000000120456256

TYTUŁEM:  (podaj ilość osób, datę przyjazdu i wyjazdu, imię i nazwisko rezerwującego, nazwę hotelu oraz tel. rezerwującego)

CZYM JEST TURYSTYKA ROWEROWA?

Ta forma jazdy na rowerze polega na wyszukiwaniu mało uczęszczanych dróg (lub szlaków), zarówno w okolicy domu, wokół malowniczego miejsca czy w dłuższej podróży krajoznawczej. W odróżnieniu od typowych przejażdżek na rowerze szosowym lub górskim, które rozpoczynają się i kończą w tym samym miejscu, turystyka rowerowa odnosi się do wielodniowych podróży, które pozwalają na pokonanie większych odległości.

Kilka Zalet Turystyki Rowerowej

Widzisz więcej we właściwym tempie

Tempo rowerowe jest naprawdę idealne do spokojnego oglądania nowych miejsc. Na dwóch kółkach można pokonać nawet do 100 kilometrów dziennie, jednak jadąc spokojnie- dzięki czemu nic nie umyka naszej uwadze. Poruszając się rowerem można zawiesić oko na jakimś architektonicznym detalu lub zatrzymać się przy fajnym widoczku. Dzięki rowerowi zobaczysz to, czego nie widać z za szyby samochodu. Poza tym pamiętajcie, że rowerem wiedziecie w miejsca niedostępne dla aut.

Poznajesz nowe szlaki

W Polsce nastąpiło w końcu prawdziwe rowerowe przebudzenie- coraz więcej organizacji turystycznych zdaje sobie sprawę, że pięknych i ciekawych terenów do turystyki rowerowej nie brakuje. Na trasach pojawiają się miejsca do odpoczynku czy wiele punktów widokowych z zapierającym dech w piersiach krajobrazem.

Jesteś ,,fit”

Czy wiesz, że już jedna godzina intensywnej jazdy na rowerze to nawet 500 spalonych kalorii?! A co dopiero cały dzień w ruchu… Taką dużą stratę energetyczną czym prędzej należy zbilansować -na przykład bezkarnie próbując lokalnych specjałów. Wycieczka rowerowa to dla nas czas totalnej dyspensy. Oczywiście wiadomo, że żeby odbudować siły, musimy zjeść coś pożywnego, ale pozwalamy sobie na małe grzeszki i odkrywanie lokalnych smaków. A i smak po całym dniu jazdy jakoś tak się wyostrza. 

Obcujesz z przyrodą

Na  wycieczki rowerowe wybieramy raczej mało zurbanizowane tereny. Dzięki temu możemy cieszyć się wysiłkiem na łonie natury. Ponadto w parkach krajobrazowych i narodowych można trafić na niezwykle malownicze ścieżki rowerowe, po których jazda to czysta przyjemność. Badania naukowców wykazują, że spędzanie wolnego czasu w otoczeniu zieleni pogłębia uczucie relaksu i odpoczynku. Do tego świeże powietrze, odgłosy przyrody, zapachy, nowe krajobrazy- wszystko to pozwala nam doskonale się odprężyć.

Jesteś eko!

Może i termin ,,eko” jest ostatnio ciut eksploatowany warto jednak czasami pomyśleć, jak nasze działania wpływają na środowisko. Cieszymy się, że nasze rowerowe podróże nie wpływają negatywnie na środowisko.

Spędźcie czas razem

Turystyka rowerowa to doskonały sposób na na wspólne spędzanie czasu. Wycieczki rowerowe sprzyjają rozmowie na wszelkie tematy, a wymienianie się spostrzeżeniami i obserwacjami generuje kolejne. W miejscach, gdzie trudno o zasięg, łatwiej o prawdziwe kontakty i głębszą rozmowę. Masa nowych wrażeń, uczucie satysfakcji ze sprostania wyzwaniu czy nawet mniej wesołe przygody na trasie- przeżywane wspólnie integrują i pomagają stworzyć piękne wspomnienia. Rowerowa eskapada to okazja żeby sprawdzić się w nietypowych warunkach i przeżyć razem coś innego.

Newsletter
Subscribe our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close